3 becia

20 stycznia br. dr Beata Kozaczyńska wygłosiła wykład dla Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, pt. "Wojenne losy Dzieci Zamojszczyzny 1942-1945".

woznica

15 stycznia br. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Kamili Woźnicy: Konsumpcja żywności i napojów w wojskach polskich i litewskich za ostatnich Wazów (1632-1668).
Promotorem pracy była dr hab. Dorota Wereda. Pierwszym opiekunem naukowym Doktorantki był prof. dr hab. Marek Wagner. Recenzentami pracy byli prof. dr hab. Mirosław Nagielski z Uniwersytetu Warszawskiego i dr hab. Karol Łopatecki z Uniwersytetu w Białymstoku.
Serdecznie gratulujemy!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

oblicza archw

Zapraszamy do lektury publikacji Oblicza archiwów i współczesne wyzwania archiwistyki. Studia archiwistyczne pod redakcją dr. hab. Dariusza Magiera i doktoranta Piotra Czyża.

SPIS TREŚCI

bguph

Od 2 stycznia 2020 roku dostępny jest on-line test ze szkolenia bibliotecznego.
W celu uzyskania zaliczenia ze szkolenia bibliotecznego należy w terminie do 8 lutego 2020 roku rozwiązać test. Na tej podstawie pracownicy Biblioteki Głównej będą wpisywać zaliczenie w systemie USOS.
Osoby, które nie zaliczyły testu - proszone są o osobisty kontakt z Oddziałem Informacji Naukowej BG.

aaakonfkosstu

17 grudnia br przedstawiciele IH uczestniczyli w konferencji Polacy na Syberii od XIX do XXI w., wygłaszając referaty: dr hab. Sergiusz Leończyk - Dobrowolne osadnictwo Polaków na Syberię na przełomie XIX–XX w. Włościanie, robotnicy, kolejarze, inteligencja; Swietłana Goreva - Dzieje Szkoły polonijnej w Abakanie 1994–2019; Jana Kabardina - Odrodzenie parafii katolickiej w Abakanie na przełomie XX–XXI w.; mgr Paweł Kosieradzki - Oblicza syberyjskich wspomnień – różne formy na utrwalenie zesłania.